Skup

ZASADY SKUPU KLOCKÓW OD KLIENTA:

1) Przyjmujemy tylko klocki marki LEGO w naszym punkcie stacjonarnym. Jeżeli w Państwa zasobach znajdują się klocki innych marek (np.: COBI, Mega Bloks itd. itp.) prosimy o ich odsortowanie w domu. Prosimy też o usunięcie innych zabawek i zanieczyszczeń (np.: kredek, temperówek, puzzli, autek, muszelek, kamyczków itp).Ponieważ klientom z reguły nie udaje się zrobić tego dokładnie, przyjęte klocki segregujemy sami w przeciągu 2-5 dni ( w zależności od aktualnych możliwości pracownika). Wyjątkiem są niewielkie skupy do ok. 1- 2 kg, które udaje się przejrzeć „na poczekaniu”. Przy większych ilościach ważymy klocki w tym, w czym klient je zostawia (torba, pojemnik). Osoba przyjmująca spisuje oświadczenie zawierające tą wagę i podczas rozliczenia waga rzeczy odrzucanych razem z pozostawioną torbą / pojemnikiem są odejmowane od wagi spisanej. Tym samym płacimy tylko za oryginalne LEGO.

2) Przyjmujemy tylko LEGO w dobrym stanie, nadające się według naszego uznania do dalszej sprzedaży. Przy sortowaniu odrzucamy klocki LEGO pogryzione, pomazane, uszkodzone, w plastelinie itp.

3) Dajemy sobie prawo do odrzucenia klocków LEGO nie rokujących w naszej opinii na dalszą sprzedaż pomimo, że są w dobrym stanie (np.: część kadłuba samolotu, która bez jej reszty jest bezużyteczna; nietypowe kształty kół, które nie są w komplecie 4 lub 2 szt.).

4) Nie skupujemy LEGO z serii Bionicle i Hero Factory.

5) Skupujemy klocki zmieszane tzw. „miks”, ale nie ma potrzeby rozkładać  częściowo lub całkowicie złożonych zestawów, jeżeli Klient ma je w takiej formie.

6) Klient ma prawo złożyć nam swoją propozycję cenową za konkretny zestaw (nie na kilogramy). Rozpatrujemy ofertę indywidualnie, jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem.

7) Cena miksu klocków LEGO  i DUPLO w dobrym stanie to 20 zł/kg, przy czym w okresie wzmożonego zainteresowania ceny mogą zostać obniżone.

8) Dajemy sobie prawo do odmowy przyjęcia skupu w zależności od aktualnych potrzeb sklepu.
Skupy przyjmuje tylko jeden z pracowników, dlatego prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie się na konkretny dzień (tel. 698-242-415).